AGILITY ir taksai. Ar tai įmanoma?

Šunų agility ( vertimas iš angl. k. – vikrumo) varžybos – šunų sportas, kai padedant vedliui šuo kuo greičiau ir tikliau turi įveikti kliūčių ruožą. Šuo turi bėgti be pavadėlio, negalima jo vilioti maistu ar žaislais. Vedlys negali liesti šuns ar kliūčių. Komandas vedlys gali duoti balsu, judesiu ar tam tikrais, kūnu rodomais signalais. Ši sporto šaka reikalauja ypatingos šunų dresūros bei puikios vedlio koordinacijos.

Daug kas gali paklausti kas bendro yra tarp takso ir vikrumo (agility)? Ką šioje sporto šakoje gali veikti trumpakojai, ilgakūniai taksai? Jurgita Žukauskienė mano, kad norintys pasiekti aukštumų agility sporte niekada nesirinks tokios veislės kaip taksas, tačiau akivaizdu, kad šie energingi šunys turi visai neblogas perspektyvas. Sunkioji dalis – nukreipti  jų energiją reikiama linkme ir nugalėti neretai jiems kylančią pagundą pasielgti savaip.

Džiaugiamės, kad mūsų klubo trumpaplaukiai nykštukiniai taksai Topas Aukso Uoga ir Kapri-Czuk Hodowla Myslinow laužo stereotipus. Šiuo metu šie du taksai yra vieninteliai šios veislės atstovai Lietuvoje, aktyviai dalyvaujantys agility sporto varžybose, neskaitant dar poros, pasirodančių vos keliskart metuose. Minėtų taksų šeimininkė Jurgita Žukauskienė pasakoja, kad  kitose šalyse tai jokia naujiena. Tarkim JAV taksų ir jų šeimininkų tarpe agility plinta tarsi virusas. Kita vertus, pasaulinio lygio varžybose taksai visgi retenybė. Šią vasarą Belgijoje vyko didelis atviras Europos agility čempionatas, kuriame dalyvavo apie 800 šunų iš viso pasaulio. Jurgitai peržvelgus visą dalyvių sąrašą tarp agility sporte dominuojančių borderkolių ir šelčių pavyko rasti  tik  vieną taksą, priklausiusį Ispanijos komandai. Pagal rezultatus jis nebuvo tarp lyderių, tačiau ir ne tarp paskutinių. Taksai išlošia savo energijos ir nuovokumo dėka, kas neretai kompensuoja trumpų kojų lemiamą mažesnį jų greitį.

Topas  ir Kapri agility sporto renginiuose šiemet pasiekė nemažai gražių rezultatų.

Kapri, šį pavasarį pradėjęs dalyvauti agility varžybose, jau išnaudojo 5 oficialių varžybų limitą pradedančiųjų A0 lygyje ir pergale paskutinėse varžybose užbaigė sezoną ir kitais metais kartu su savo vedle Vasare Žukauskaite jau dalyvaus A1 lygyje. Jo šios vasaros-rudens rezultatai:
2013-07-06 Įskaitinės agility varžybos „Joniškio taurė“ – 3 vieta;
2013-07-27 Įskaitinės agility varžybos Rygoje – 1 vieta;
2013-10-20 Įskaitinės agility varžybos „Džiugo taurė“ – 1 vieta.

Kapri (Gedimino Vileikio nuotrauka)

 

Topas, jau daugiau kaip metus kartu su šeimininke Jurgita Žukauskiene dalyvaujantis A1 lygyje, taip pat pradėjo džiuginti pasiekimais savo kategorijoje:
2013-04-28 Įskaitinės agility varžybos Rygoje – 3 vieta;
2013-05-04,05 Įskaitinės agility varžybos Parnu – 1 vieta;
2013-08-10,11 Tarptautinės agility varžybos „Balkūnų taurė 2013“ – 3 vieta ir 1 vieta;
2013-09-07 Įskaitinės agility varžybos „Kauno ruduo 2013“ – 1 vieta;
2013-10-05 Įskaitinės agility varžybos „Akelos taurė 2013“ – 3 vieta;
2013-10-20 Įskaitinės agility varžybos „Džiugo taurė“ – 3 vieta.

 

Topas (Jelenos Saga nuotrauka)

 

Džiaugiamės Kapri ir Topo bei jų vedlių Vasarės ir Jurgitos pasiekimais ir linkime jiems sėkmės ateityje!

Du prizininkai

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *