Lietuvos taksų mylėtojų klubas jau antrą kartą organizavo 8-16 val. senumo kraujo pėdsako sekimo varžybas. Po didelio susidomėjimo pernai metais, siekiant sudaryti galimybę dalyvauti didesniam šunų skaičiui, šiemet buvo pasirinkta kita vieta nei pernai – Varėnos rajone, Perlojoje. Užsiregistravo 12 šunų, atvyko 10. Be taksų dar dalyvavo du vokiečių spanieliai. tarp dalyvių buvo trys realiose medžioklėse dalyvaujantys šunys.
Teisėjavo Erika Junevičienė, Valdas Petrauskas bei Mantas Milinavičius.
Gegužės 10-osios dienos rytas buvo debesuotas ir vėsus – idealios sąlygos darbui. Įdienojus išlindo saulutė, pradžiovino atviresnes vietas.
Paklusnumas buvo vertinamas poromis. Vedlio pasirinkimu šuo buvo pririšamas arba pasodinamas prie medžio. Vedliui pasislėpus nuo šuns, iššaunama. Teisėjas stebėjo šuns reakciją. Jei šuo buvo pririštas, vedlys paleidžia. Po kurio laiko teisėjui davus nurodymą, vedlys turėjo pasikviesti šunį ir buvo vertinamas šuns paklusnumas.
Kad negaišti laiko, dalyviai ir teisėjai buvo vežami automobiliu prie trasų pradžios. Sekant paruoštu kraujo pėdsaku šunis taip pat labai domino švieži stirnų ir kiškių pėdsakai. Daliai šunų buvo sunku susikaupus užbaigti trasą. Kylanti temperatūra taip pat sunkino darbą, nes paruošti pėdsakai džiūvo.
Visi šunys daugiau ar mažiau dirbo. 7 šunys gavo diplomus: buvo įteikti du III laipsnio, keturi II laipsnio, bei vienas I pirmo laipsnio diplomas su CACT titulu. Daugiau diplomų gauti sutrukdė miško gyventojai ir pradėjęs džiūti kraujo pėdsakas. Nors, iš kitos pusės žiūrint, dirbančio šuns rezultato šios priežastys neįtakotų. Taigi trūko įdirbio. Varžybose teisėjai dirbo atsakingai, dalyviams paaiškino padarytas klaidas, įkvėpė pasitikėjimą ir norą tobulinti darbą sekant kraujo pėdsaku.
Po apdovanojimų dalyviai vaišinosi dešrelėmis, Patricijos kibinais ir medžiotojų skanėstais. Šunys maudėsi šalia tekančiame srauniame upelyje.
Tikimės aktyvaus dalyvavimo ir kituose klubo varžybose bei renginiuose.