Kaip RCACIB paversti CACIB

Dažnai iškyla klausimas kaip ir kada RCACIB virsta CACIB (Certificat d’Aptitude au Championnat International de Beauté) arba kaip RCACIB paversti RCACIB. Tai numato FCI tarptautinio čempiono titulų suteikimo taisyklės .

Šiose taisyklėse numatyta, kad RCACIB automatiškai paverčiamas CACIB, jei CACIB buvo suteiktas šuniui, kuris jau turi patvirtintą C.I.B. (International Beauty Champion – Tarptautinio grožio čempiono) titulą. C.I.B. titulas FCI turi būti patvirtintas vėliausiai parodos, kurioje gausite norimą keisti RCACIB titulą, dieną.

RCACIB gali būti paverstas CACIB RCACIB gavusio šuns savinininko arba nacionalinės kinologų organizacijos prašymu. Kad RCACIB būtų keičiamas CACIB,  reikia, kad egzistuotų viena iš šių sąlygų:

1. CACIB buvo suteiktas FCI pripažįstamų kilmės dokumentų (pedigree) neturinčiam šuniui arba turinčiam ne pilnai pripažįstamus kilmės dokumentus (juose nėra pilnų 3 kartų);

2. CACIB buvo suteiktas šuniui, kuris neturėjo teisės būti registruotas į klasę, suteikiančią gauti CACIB titulą arba užregistruotas į klasę, kurioje dalyvaudamas negalėjo gauti CACIB (pvz. CACIB suteiktas jaunimo klasėje dalyvavusiam šuniui).

3. CACIB buvo suteiktas šuniui, kuriam nors ir nėra patvirtintas C.I.B. titulas, bet parodos dieną jis turi pakankamai CACIB titulų, kad jam būtų galima patvirtinti C.I.B. Pvz. taksai turi turėti varžybose gautą I arba II laipsnio darbinį diplomą ir ne mažiau kaip 2 CACIB, suteiktus 2 skirtingų teisėjų, 2 valstybėse. Tarp pirmojo ir antrojo CACIB gavimo turi būti praėję ne mažiau kaip 1 m. ir 1 diena.

4. CACIB suteiktas šuniui, kuriam pagal FCI nomenklatūrą yra privalomi darbiniai bandymai, ir jau turinčiam C.I.E. (International Show Champion) titulą (C.I.E. titulas FCI turi būti patvirtintas vėliausiai parodos, kurioje gausite RCACIB titulą, dieną).

5. CACIB titulas buvo panaikintas dėl bet kokių kitų priežasčių.

Jei RCACIB titulą gavęs šuo jau turi C.I.B. arba C.I.E. titulus, RCACIB jokiais atvejais negali būti keičiamas į CACIB.

Norint RCACIB paversti CACIB, reikia FCI biurui raštu (faksu +32 71 59 22 29, paštu ar el. paštu cacib@fci.be ) pateikti prašymą. Antraštėje reikia nurodyti “RESERVE/miestą, kuriame vyko paroda/parodos datą”.

Turite klausimų? Rašykite info@taksuklubas.lt 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *