Lietuvos taksai „užkariauja” pasaulį

Tarptautinė taksų veislės šunų mylėtojų organizacija WUT buvo įkurta 1992 metais ir šiandien vienija 21-os pasaulio šalies taksų klubus. Pasaulinė taksų paroda rengiama kasmet vis kitoje šalyje ir į tokias parodas suvažiuoja šimtai šios veislės šunų su savo šeimininkais tikėdamiesi vieno – tapti Pasaulio čempionais. Šiais, 2011, metais tokia paroda buvo surengta Čekijoje, Prahoje, ir šiais metais ten pirmą kartą išvyko Lietuvos Taksų Mylėtojų Klubo nariai.

Penkių žmonių ir dešimties taksų ekipažas pajudėjo ketvirtadienio naktį. Iš mūsų vairuojantys buvo tik du, o tai reiškė, kad laukia smagi naktelė. Belieka džiaugtis, kad taksas – kompaktiškas šuo ir daug vietos mašinoje neužima, tačiau vis tiek išvažiuojat atrodė, jog išsikraustom – ryšuliai, rankinės, boksai, besipainiojantys pavadėliai ir žinoma visur savo ilgą nosį besirengiantys įkišti šunys. Mūsų taksų arsenalą sudarė keturi trumpaplaukiai standartiniai taksai (Marselis, Versalis, Paris ir Lhasa), keturi nykštukiniai šiurkštukai (Persis, Baisa, Kipšas ir Siaubukas) ir du šiurkštukai triušiukai – Šiurpas ir Rišelis. Pasirodyti ringe žadėjo aštuoni jų, Marselis ir Baisa atliko talismanų vaidmenį. (Marselis dar atliko ir čekų šiurpintojo vaidmenį, nes niekas iki to laiko nebuvo matęs 14 kg sveriančio takso monstro – Čekijoje griežtai laikomasi standarto iki 10 kg).

Važiuodami bijojom vieno dalyko – mūsų su tokia gauja šunų nepriims į viešbutį. Jau yra tekę susidurti su paklaikusias administratorių žvilgsniais pamačius mus su tokia gauja. Tačiau viešbutis į kurį atvažiavom buvo toks „dog friendly“, kad darbuotojas net nenustebęs įteikė mums raktus nuo kambarių. Be viso to, šalia viešbučio buvo puikiausias parkas, skirtas specialiai šunų vedžiojimui, su dėžėmis ekskrementams ir maišiukais…. O ir visi žmonės Prahoje pamatę mus su šunimis šypsodavosi, o ne nužvelgdavo paniekos kupinu žvilgsniu. Pirmo vakaro išvada – čekai myli taksus. Dar viena išvada – keliaujant reikia kišti šunis į boksus – patogiau ir jiems ir mums.

Kitą dieną pasipuošę ir pasiruošę atvykome į parodos vietą. Pirma diena buvo skirta, kaip mes sakėm „apšilimui“, nes prieš Pasaulinę taksų parodą vyko Čekijos taksų klubinė paroda. Didelė parodų salė, devyni ringai, devyni teisėjai. Problemų kilo tiems, kurie patys turėjo išsistatyti du skirtingų veislių šunis, bet mūsų buvo daug, dėl to viską suspėjom. Dar viena ir pagrindinė problema buvo ta, kad viskas vyko čekų kalba, kurios, deja, mes nemokėjom, todėl teko lakstyti ir ieškoti vertėjų, kurie paaiškintų kas vyksta. Tačiau tai neužgožia vaizdo, kai vienoje salėje susirenka apie 500 šunų, ir visi  – taksai… Ir kai prekybos salėje visos prekės skirtos arba medžioklei, arba ant jų pavaizduoti taksai.

Neslėpsiu – lietuviai išsiskyrė. Ne tik savo išvaizda –  į parodą atvažiavome pasipuošę ir su plačiomis šypsenomis, bet ir savo ekspresija. Mums sakė, kad mūsų visur daug –  mes plojam, džiaugiamės, krykštaujam, parodai prasidėjus jau šaunam šampaną (čia prietaras sėkmei). Be to, į Pasaulinę taksų parodą mus lydėjo ir Royal Canin, kurie mums aprūpino ne tik specialiu maistu skirtu taksams, bet ir visokiais gražiais ir ryškiai raudonais daiktais –  kėdėmis, kilimais, skaniukų dėklais, nepastebėti mūsų buvo sunkoka.

Apšilimas praėjo puikiai ir vakare tikrai turėjom ką atšvęsti. Čia mūsų rezultatai:

Versalis (Voque Klan Ady Lowczyni) ex3.
Rišelis (Tsertus Educated Extaz) ex1, JCAC, JBOS
Paris (Kuldne Talisman Bruno Vinchenzo) very promising 1, best puppy, puppy male BIS-4
Lhasa (Molly Canis Venator) ex4
Siaubas (Siaubas-Baubas Dykumos Vaivorykštė) very promising 1, best puppy, puppy male BIS-1

Čekijos klubinę parodą laimėjo čekų šiurkštukas nykštukas. Mūsų nuomone, ilgaplaukis, išėjęs į BIS, buvo gražesnis, bet senokai teisėjų sprendimų nebesvarstom. Svarbiausia, kad mūsų „amerikono“ Siaubo debiutas buvo triuškinantis – puppy male BIS-1, ir pabandykit kas pasakyti, kad mes neužkariavom Čekijos. Vakare po parodos, nors ir pavargę, bet  leidomės apsižvalgyti į centrą. Padarėm dar vieną išvadą –  jei senamiesty būtume ėmę pinigus iš žmonių, kurie mus fotografavo ar norėjo su mūsų šunimis nusifotografuoti –  būtume atsipirkę kelionę.

Išaušo sekmadienis – pasaulio užkariavimo metas. Truputį jaudinamės ir mes ir šunys. Ėdrūnas Versalis net nepuolė ryt saujomis jam siūlomo „taksiško“ Royal Canin maisto, nors šiaip jis būtų linkęs suvalgyti jį ir su visa pakuote. Nuvykom, iššovėm šampaną sėkmei ir pradėjom. Džiūgavome – nė vieno „suklupimo“ ringe, nė vieno pasimuistymo, atrodo tie visi Lietuvoje likusių žmonių laikomi kumštukai tikrai padėjo. Klykėm Siaubukui gavus best puppy, trypėm Šiurpui gavus CAC, Paris vizgino uodegą teisėjai, užuot raitęsis ant stalo, ir, įveikęs konkurentus , taip pat tapo geriausiu mažyliu. O kai Rišelis gavo antrą jaunimo CAC ir užsidarė Čekijos čempioną bei gavo WUT World Junior winner 2011 titulą, spiegėm garsiau už užsivedusią ilgaplaukių taksų gaują. Puppy male BIS konkurse Paris užėmė  antrą vietą ir taip pat pateko į taksų istoriją!

Mūsų pasaulio „paėmimo“ rezultatai:

Versalis (Voque Klan Ady Lowczyni) ex5.
Rišelis (Tsertus Educated Extaz) ex1, JCAC, JBOB, WUT World Junior winner 2011, Čekijos Jaunimo čempionas!!!!!!
Paris (Kuldne Talisman Bruno Vinchenzo) very promising 1, best puppy, puppy male BIS-2!!!!!
Lhasa (Molly Canis Venator) ex5
Siaubas (Siaubas-Baubas Dykumos Vaivorykštė) verry promising 1, best puppy
Šiurpas (Bambllbee Zenit Forever) ex1, CAC

Mes užkariavom Pasaulį , ir tikriausiai kiekvienas šuns šeimininkas, kada nors patyręs pergalės džiaugsmą, supranta , kokie laimingi mes grįžom namo.

Skaiva Jasevičiūtė
ir
Mūsų kelionės draugai
Royal Canin Dachshund 28

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *