Urvinių šunų darbinių savybių varžybų apžvalga

2016-04-30 Lietuvos taksų mylėtojų klubas organizavo trečiąsias urvinių šunų varžybas su lape. Šį kartą klubas surengė varžybas ne tik taksų veislės entuziastams, bet visų urvinių šunų, priklausančių 3 ir 4 FCI grupėms, savininkams, todėl renginys sulaukė nemažo susidomėjimo ir gausios dalyvių registracijos. Urvinių šunų savininkai nesnaudė ir pasinaudojo proga pasivaržyti. Sulaukta svečių ir iš Latvijos.

Varžybos vyko Klaipėdos rajone, Rokuose. Varžyboms buvo užregistruota daugiau nei dvi dešimtys šunų. Maksimalus registruojamų keturkojų skaičius tokio  lygio varžyboms yra 25. Varžyboms teisėjavo tarptautinės kategorijos teisėjas Viktoras Freigofas( pirmininkas), nacionalinės kategorijos teisėjai Dainius Noreika ir  Valdemaras Zakaras. Kaip ir kitose varžybose ar bandymuose, po starto eiliškumo burtų traukimo, šunys buvo tikrinami paklusnumo ir šūvio testu. Testo metu  teisėjai vertino šuns paklusnumą einant šalia vedlio, reagavimą į komandas ir šūvį. Ši varžybų dalis buvo sėkminga daugumai dalyvių. Dalyviui dirbant urve teisėjai  vertino šuns drąsą, rišlumą, darbo stilių ir, be abejo, balsą. Kaip niekada šunys dirbo labai azartiškai, energingai, demonstruodami atkaklumą vejant žvėrį.

Varžybos buvo ypač rezultatyvios: iš 23 dalyvavusių šunų tik 3 liko be diplomų, 2 šunys buvo įvertinti 3 laipsnio diplomais, 1-ojo ir 2-ojo laipsnio diplomu. Labai  nudžiugino 1-ojo laipsnio diplomų gausa. Aukščiausiuoju balu įvertintas net 17 šunų darbas. Kaip niekada gausu buvo ir CACT titulus pelniusių bei maksimalų 100 balų skaičių surinkusių šunų. Jų buvo net aštuoni! Kaip ir prieš metus, 1-ąją vietą ir CACT titulą varžybose laimėjo svečias iš kaimyninės Latvijos – Kristaps Putno, su puikiai paruoštu jagdterjerų veislės patinėliu Zagrejs Jagduniversal, šį kartą šuo surinko taip pat 100 balų. Antrąją vietą užėmė ir CACT titulą pelnė Pavel Stančik jagdterjeras Vera Jagduniversal, taip pat pelnęs 100 balų. Trečioji vieta ir CACT titulas atiteko Povilo Žeimio jagdterjerų veislės kalytei vardu Rožė, kuri taip pat surinko 100 balų ir buvo apdovanota CACT titulu. Negalima nepaminėti ir paties mažiausio varžybose dalyvavusio takso – triušinio Mini Karambolis Companero de la Vida. Mažyliui nestigo drąsos ir greičio, skardaus balso ir rišlumo. Jis sugebėjo pelnyti 4-ąją vietą, CACT titulą ir surinkti 100 balų. Smarkuolio savininkas -Tomas Mertingas. Varžybose dalyvavo ir dar vienas T. Mertingo šuo – standartinis taksas Eros z Orlowskiego Molu, pelnęs 1-ojo laipsnio diplomą ir surinkęs 99 balus. LTMK narės Aušros Sudintienės ilgaplaukė standartinė taksė Eos Kometa Aurora Rise Up, surinkusi 100 balų taip pat apdovanota 1-ojo laipsnio diplomu, CACT titulu. Labai gaila, kad dėl susiklosčiusių aplinkybių neatvyko dar vienas mūsų klubo narys Vytautas Lėckas, su jam priklausančia standartine takse Elva, kuri pernai vykusiose varžybose demonstravo puikius rezultatus.

Varžybų diena netruko prabėgti. Buvo gera matyti tiek susirinkusių bendraminčių ir entuziastų, kalbančių skirtingomis kalbomis, bet vienijamų bendro tikslo. Kaip visada, atslūgus įtampai, dalyviai vaišinosi gardžia medžiotojų virta sriuba, kurios skanavimas po varžybų jau yra tapęs tradicija, karštais gėrimais ir naminiais kepiniais. LTMK reiškia nuoširdžią padėką visiems, prisidėjusiems organizuojant varžybas, teisėjams ir be abejo dalyviams, taip gausiai dalyvavusiems mūsų klubo renginyje. Kupini idėjų ir naujų iššūkių žvelgiame į ateitį ir tikimės, kad entuziastų gretos gausės, o mūsų klubas surengs dar ne vienas įdomias varžybas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *